Pemilihan Wakil Malaysia ke Sukan SEA 2011



Pemilihan bagi memilih wakil ke Sukan SEA 2011 bermula hari ini. Seramai 10 pemain bagi kategori Lelaki dan Wanita diadakan dan pertandingan berjalan secara round robin dan merupakan pertandingan FIDE Rated.

Pertandingan akan diadakan di DATCC, Kompleks Wilayah Kuala Lumpur mengikut jadual yang ditetapkan.

Berikut adalah senarai pemain yang mengambil bahagian.

Lelaki

1. Sumant Subramaniam – 2065
2. Tan Jun Feng – 1849
3. Fong Yit Ho – 1995
4. IM Mas Hafizulhelmi – 2418
5. IM Lim Yee Weng – 2248
6. IM Mok Tze Ming – 2394
7. NM Kamalariffin Wahiduddin – 2169
8. Fong Yit San – 1945
9. NM Lim Zhuo Ren – 2080
10. IM Jimmy Liew Chee Meng – 2302

Wanita

1. WNM Tan Li Ting – 1827
2. WNM Nurul Huda Wahiduddin – 1977
3. Sarika Subramaniam – Unrated
4. WFM Nur Najiha Azman Hisham – 1819
5. Puteri Munajjah Az Zahra Azhar – 1732
6. Puteri Rifqah Fahada Azhar – 1822
7. WCM Nur Nabila Azman Hisham – 1886
8. Tang Khar Hei – Unrated
9. Camilia Bt Johari – 1721
10. WCM Fong Mi Yen – 1890

Round 1 on 2011/04/22 at 7:00pm

Subramaniam Sumant 2065 – IM Liew Chee-Meng-Jimmy 2302

Tan Jun Feng 1849 – Lim Zhuo Ren 2080

Fong Yit Ho 1995 – Fong Yit San 1945

IM Mas Hafizulhelmi 2418 – Wahiduddin Kamalarifin 2169

IM Lim Yee-Weng 2248 – IM Mok Tze-Meng 2394

Round 2 on 2011/04/23 at 9:00am

IM Liew Chee-Meng-Jimmy 2302 – IM Mok Tze-Meng 2394

Wahiduddin Kamalarifin 2169 – IM Lim Yee-Weng 2248

Fong Yit San 1945 – IM Mas Hafizulhelmi 2418

Lim Zhuo Ren 2080 – Fong Yit Ho 1995

Subramaniam Sumant 2065 – Tan Jun Feng 1849

Round 3 on 2011/04/23 at 2:00pm

Tan Jun Feng 1849 – IM Liew Chee-Meng-Jimmy 2302

Fong Yit Ho 1995 – Subramaniam Sumant 2065

IM Mas Hafizulhelmi 2418 – Lim Zhuo Ren 2080

IM Lim Yee-Weng 2248 – Fong Yit San 1945

IM Mok Tze-Meng 2394 – Wahiduddin Kamalarifin 2169

Round 4 on 2011/04/24 at 9:00am

IM Liew Chee-Meng-Jimmy 2302 – Wahiduddin Kamalarifin 2169

Fong Yit San 1945 – IM Mok Tze-Meng 2394

Lim Zhuo Ren 2080 – IM Lim Yee-Weng 2248

Subramaniam Sumant 2065 – IM Mas Hafizulhelmi 2418

Tan Jun Feng 1849 – Fong Yit Ho 1995

Round 5 on 2011/04/24 at 2:00pm

Fong Yit Ho 1995 – IM Liew Chee-Meng-Jimmy 2302

IM Mas Hafizulhelmi 2418 – Tan Jun Feng 1849

IM Lim Yee-Weng 2248 – Subramaniam Sumant 2065

IM Mok Tze-Meng 2394 – Lim Zhuo Ren 2080

Wahiduddin Kamalarifin 2169 – Fong Yit San 1945

Round 6 on 2011/05/07 at 9:00am

IM Liew Chee-Meng-Jimmy 2302 – Fong Yit San 1945

Lim Zhuo Ren 2080 – Wahiduddin Kamalarifin 2169

Subramaniam Sumant 2065 – IM Mok Tze-Meng 2394

Tan Jun Feng 1849 – IM Lim Yee-Weng 2248

Fong Yit Ho 1995 – IM Mas Hafizulhelmi 2418

Round 7 on 2011/05/07 at 2:00pm

IM Mas Hafizulhelmi 2418 – IM Liew Chee-Meng-Jimmy 2302

IM Lim Yee-Weng 2248 – Fong Yit Ho 1995

IM Mok Tze-Meng 2394 – Tan Jun Feng 1849

Wahiduddin Kamalarifin 2169 – Subramaniam Sumant 2065

Fong Yit San 1945 – Lim Zhuo Ren 2080

Round 8 on 2011/05/08 at 9:00am

IM Liew Chee-Meng-Jimmy 2302 – Lim Zhuo Ren 2080

Subramaniam Sumant 2065 – Fong Yit San 1945

Tan Jun Feng 1849 – Wahiduddin Kamalarifin 2169

Fong Yit Ho 1995 – IM Mok Tze-Meng 2394

IM Mas Hafizulhelmi 2418 – IM Lim Yee-Weng 2248

Round 9 on 2011/05/08 at 2:00pm

IM Lim Yee-Weng 2248 – IM Liew Chee-Meng-Jimmy 2302

IM Mok Tze-Meng 2394 – IM Mas Hafizulhelmi 2418

Wahiduddin Kamalarifin 2169 – Fong Yit Ho 1995

Fong Yit San 1945 – Tan Jun Feng 1849

Lim Zhuo Ren 2080 – Subramaniam Sumant 2065

Round 1 on 2011/04/22 at 7:00pm

1 Tan Li Ting 1827 – WCM Fong Mi Yen 1890 10

2 Wahiduddin Nurul Huda 1977 – Camilia Bt Johari 1721 9

3 Sarika Subramaniam 0 – Tang Kar Khei 0 8

4 WFM Nur Najiha Hisham 1819 – WCM Nur Nabila Azman Hisham 1886 7

5 Azhar Puteri Munajjah Az-Zahra 1732 – Azhar Puteri Rifqah Fahada 1822 6

Round 2 on 2011/04/23 at 9:00am

10 WCM Fong Mi Yen 1890 – Azhar Puteri Rifqah Fahada 1822 6

7 WCM Nur Nabila Azman Hisham 1886 – Azhar Puteri Munajjah Az-Zahra 1732 5

8 Tang Kar Khei 0 – WFM Nur Najiha Hisham 1819 4

9 Camilia Bt Johari 1721 – Sarika Subramaniam 0 3

1 Tan Li Ting 1827 – Wahiduddin Nurul Huda 1977 2

Round 3 on 2011/04/23 at 2:00pm

2 Wahiduddin Nurul Huda 1977 – WCM Fong Mi Yen 1890 10

3 Sarika Subramaniam 0 – Tan Li Ting 1827 1

4 WFM Nur Najiha Hisham 1819 – Camilia Bt Johari 1721 9

5 Azhar Puteri Munajjah Az-Zahra 1732 – Tang Kar Khei 0 8

6 Azhar Puteri Rifqah Fahada 1822 – WCM Nur Nabila Azman Hisham 1886 7

Round 4 on 2011/04/24 at 9:00am

10 WCM Fong Mi Yen 1890 – WCM Nur Nabila Azman Hisham 1886 7

8 Tang Kar Khei 0 – Azhar Puteri Rifqah Fahada 1822 6

9 Camilia Bt Johari 1721 – Azhar Puteri Munajjah Az-Zahra 1732 5

1 Tan Li Ting 1827 – WFM Nur Najiha Hisham 1819 4

2 Wahiduddin Nurul Huda 1977 – Sarika Subramaniam 0 3

Round 5 on 2011/04/24 at 2:00pm

3 Sarika Subramaniam 0 – WCM Fong Mi Yen 1890 10

4 WFM Nur Najiha Hisham 1819 – Wahiduddin Nurul Huda 1977 2

5 Azhar Puteri Munajjah Az-Zahra 1732 – Tan Li Ting 1827 1

6 Azhar Puteri Rifqah Fahada 1822 – Camilia Bt Johari 1721 9

7 WCM Nur Nabila Azman Hisham 1886 – Tang Kar Khei 0 8

Round 6 on 2011/05/07 at 9:00am

10 WCM Fong Mi Yen 1890 – Tang Kar Khei 0 8

9 Camilia Bt Johari 1721 – WCM Nur Nabila Azman Hisham 1886 7

1 Tan Li Ting 1827 – Azhar Puteri Rifqah Fahada 1822 6

2 Wahiduddin Nurul Huda 1977 – Azhar Puteri Munajjah Az-Zahra 1732 5

3 Sarika Subramaniam 0 – WFM Nur Najiha Hisham 1819 4

Round 7 on 2011/05/07 at 2:00pm

4 WFM Nur Najiha Hisham 1819 – WCM Fong Mi Yen 1890 10

5 Azhar Puteri Munajjah Az-Zahra 1732 – Sarika Subramaniam 0 3

6 Azhar Puteri Rifqah Fahada 1822 – Wahiduddin Nurul Huda 1977 2

7 WCM Nur Nabila Azman Hisham 1886 – Tan Li Ting 1827 1

8 Tang Kar Khei 0 – Camilia Bt Johari 1721 9

Round 8 on 2011/05/08 at 9:00am

10 WCM Fong Mi Yen 1890 –
Camilia Bt Johari 1721 9

1 Tan Li Ting 1827 – Tang Kar Khei 0 8

2 Wahiduddin Nurul Huda 1977 – WCM Nur Nabila Azman Hisham 1886 7

3 Sarika Subramaniam 0 – Azhar Puteri Rifqah Fahada 1822 6

4 WFM Nur Najiha Hisham 1819 – Azhar Puteri Munajjah Az-Zahra 1732 5

Round 9 on 2011/05/08 at 2:00pm

5 Azhar Puteri Munajjah Az-Zahra 1732 – WCM Fong Mi Yen 1890 10

6 Azhar Puteri Rifqah Fahada 1822 – WFM Nur Najiha Hisham 1819 4

7 WCM Nur Nabila Azman Hisham 1886 – Sarika Subramaniam 0 3

8 Tang Kar Khei 0 – Wahiduddin Nurul Huda 1977 2

9 Camilia Bt Johari 1721 – Tan Li Ting 1827 1



Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *